מי אנחנו ואיך נולד הבלוג?

היי חברים, איזה כיף שאתם כאן :)

אנחנו טלי סיני (38) ואופיר ליבנה (41) נשואים בשנתיים וחצי האחרונות ומגדלים יחד שלושה גורי-אדם קטנים ומתוקים :)

אופיר הוא בעלים וסולן של להקת "Rockville" וטלי  היא דוקטורנטית למדעי הרפואה, חוקרת בתחום סרטן השד במכון האונקולוגי של  המרכז הרפואי תל השומר. נמצאת בשלבי סיום וכתיבת עבודת המחקר שלה.

מסע  החיים שלנו התחיל לפני כחמש שנים, כאשר בנסיבות מאוד מורכבות שעוד יסופר  וידובר עליהן בהמשך, מצאנו זה את זו והבנו שאנחנו רוצים להיות ביחד. כל  יום. כל הזמן.

רק ש...

באותו  הזמן אופיר היה בזוגיות ארוכה ושותפות עסקית ואני הייתי נשואה ואמא לשני  גורים רכים... כן, מורכב :) לקח לנו לא מעט זמן לעכל ולהתרחב בכדי להכיל את  ההכרה שעל מנת להיות יחד אופיר יצטרך לפרק זוגיות ושותפות עסקית ארוכה  ואני אצטרך לפרק משפחה... מחשבות מחניקות.

עבר  זמן מה אך בסופו של דבר, על אף הקושי והצער והכאב והפחד והחרדה, הצלחנו  להתגבר על ההתנגדות הפנימית החזקה ואיכשהו לא יכולנו שלא להקשיב לקול  הראשון שהגיע - קולו של הלב. קולה של האינטואיציה. זה פשוט הרגיש נכון. כי  זאת הייתה האמת שלנו.

אופיר נפרד מזוגתו ולאחר זמן מה החלטתי להתגרש.

%e2%80%8f%e2%80%8f315h-%d7%a2%d7%95%d7%aa%d7%a7

גירושים זה משבר רגשי ונפשי ענק! וזה לא משנה באיזה צד אתה נמצא – העוזב או הנעזב.

זה  הרגיש כמו ליפול לתוך תהום ללא קרקעית, לאבד את עצמך, להתנפץ לרסיסים,  לחוות אבל, להרגיש כאילו מישהו שהיה מאוד קרוב אליך מת, צער עמוק, יגון,  תחושת אובדן, חורבן, כישלון, דיכאון, רגשות אשמה (איזו מן אמא אני? איזו מן  בת זוג אני?), חרטה, פחד גדול (מה יהיה עם הילדים? איך אסתדר כלכלית? מה  יגידו ההורים? הסביבה?), חוסר ודאות, תלישות וחוסר שייכות, בלבול, ייאוש,  תסכול, ספקות - כל אחד מהרגשות האלו בנפרד ושילובים שונים ביניהם.

המשבר  הזה היה זעזוע כ"כ גדול עבורי שממש הרגשתי כאילו נפלתי מהמיטה והתעוררתי  מתרדמה עמוקה. עם הבהלה והכאב של הנפילה. יקיצה מתקופה ארוכה מאוד שבה לא  הייתה לי שליטה על החיים שלי. תקופה שבה הקשבתי לכולם ורק לא לעצמי. אני  אפילו יכולה לדייק ולומר שהתעלמתי לגמרי מהקול שלי.

אני  ממש זוכרת את היום שבו הסתכלתי על החיים שלי והייתי המומה מהממצאים!  נדהמתי לגלות כמה מציאות חיי הייתה מאוד מאוד רחוקה ממה שרציתי ודמיינתי  שתהיה. אני זוכרת בבירור את תחושת ההלם מהידיעה שעמדתי מנגד ופשוט אפשרתי  לכל מה שבא להתרחש. נדהמתי מחוסר השליטה ועוד יותר מזה - מחוסר המודעות שלי  לכל זה.

זה היה גילוי כואב ומביש אך מנגד, גם מדהים ומצמיח כמעט באותה הנשימה.

מנקודה זו והלאה התחיל מסע חיים מרתק.

של שנינו יחד כזוג אבל לפני זה, של כל אחד בינו לבינו, בינו לבין האלוהים שלו.

photo-1468103933896-2c34a78104c2

מדובר  על מסע של חקירה פנימית, של זיהוי ואנליזה של מחשבות, רגשות ופעולות, של  פענוח והבנת המבנה הפנימי שלנו, הכרת  אזור הנוחות שלנו, מודעות לדימוי  העצמי ולערך העצמי שלנו, התבוננות על תקופת הילדות שלנו ובחינה מחדש של  דמויות ההורים שלנו, זיהוי הדפוסים וההרגלים שספגנו מהם ומהסביבה ואיתור  ההטבעות שהשפיעו באופן ישיר על החיים שלנו כבוגרים וניהלו אותנו שנים מבלי  שבכלל נשים לב לכך. פשוט מרתק ולא יאומן מה שמצאנו שם!

בהמשך  להתעוררות ולהתבוננות הפנימית התחיל תהליך של ניקוי, שינוי, ביטול ותיקון  תפיסות עולם מעוותות שספגנו מתקופת הילדות שלנו ובמהלך חיינו. זהו תהליך  ספירלי ואין-סופי של הגדרה עצמית מחדש. תכנות מחדש של האלגוריתם שלנו.  במילים אחרות - שינוי מתמיד תוך כדי תנועה. הגדרה מוכוונת ומדוייקת הנובעת  מתוך התקרבות לגרעין המהות שלנו ומתוך פיתוח רציף של המודעות העצמית והרחבה  מתמדת של המיינד המאפשרים קילוף של שכבות שכבות וחשיפת האני הגבוה והטהור  שאיתו הגענו לעולם. מדהים! מסתבר שבן-אדם הוא יצור מאוד מורכב...

סיפור  האהבה שלנו היה המנוע הראשון שהניע אותנו לחקור לעומק את נושא הזוגיות. זה  היה הנושא הראשון שהעסיק אותנו. משם התפתחנו לחקור את העיסוק והקריירה,  במקביל התעורר רצון להתבוננות על עצמנו כהורים ואיך אנחנו מתפקדים בתור  משפחה. מה הם הערכים שלנו ואיזו משפחה אנחנו רוצים להיות? קצת אח"כ התחילו  לעלות בנו שאלות בנוגע לכסף בחיינו והתפתחה אצלנו המודעות למושג הנפלא  "חופש כלכלי" וגם איך לחיות בחופש באופן כללי.

ככל  שעבר הזמן והתמדנו בתהליך המדהים הזה של התבוננות וחקירה פנימה כך התקרבנו  יותר ויותר לעצמנו וגילינו מי אנחנו באמת. הצלחנו להבין את "מאחורי הקלעים  שלנו" ואז פשוט התחלנו לביים את עצמנו מחדש תוך כדי שאילת שאלות חשובות  ברמה קריטית כמו: מי אנחנו רוצים להיות? מה מרגש אותנו? מה אנחנו אוהבים  לעשות? מה החלומות שלנו? ועוד הרבה שאלות שאף פעם לא עצרנו לתת עליהן את  המחשבה והדעת.

בשנה האחרונה התהליך הזה הלך ותפס תאוצה.

ככל  שהצלחנו להתחבר יותר לעצמנו ולהיות יותר קשובים ומודעים לרצון, לרגשות  ולמחשבות שלנו כך הצלחנו גם יותר ויותר לדייק את עצמנו. הדיוק הזה הוביל  אותנו לידי תכנון וביצוע שורה של החלטות ופעולות ששינו את חיינו מקצה לקצה!  עוד נספר על זה בהמשך ונתאר בהרחבה.

photo-1452127308952-47a699216fc5

התהליך  הזה שאנחנו עוברים והחיים החדשים שאנחנו יוצרים לעצמנו הם עד כדי כך  מרגשים ומסעירים שלפני מספר חודשים הרגשנו לראשונה צורך עז לשתף אחרים במסע  החיים האישי שלנו. הרגשנו צורך עמוק לחלוק את התובנות והניסיון שצברנו עם  ההתקדמות בתהליך. הרגשנו שאנחנו ממש חייבים להפיץ את הבשורה הנפלאה הזו  הלאה -

הבשורה שקיימת דרך אלטרנטיבית לחיות!

הבשורה  שאפשר לחיות חיים של הגשמה עצמית מתוך תשוקה אמיתית, חיים של יצירה ועשיה,  התרגשות, חיים המבוססים על סקרנות בריאה ומחקר שמובילים לצמיחה והתפתחות,  חיים מהנים ומלאים באהבה, שפע, אושר, שלווה ואיזון מושלם. הרמוניה.

ולא, זו לא קלישאה! זה אמיתי לגמרי!

ערוץ החיים הטובים :)

וכך נולד לו רעיון כתיבת הבלוג. מתוך הנסיון והחוויה שלנו.

לפני  מספר חודשים הוזמנו להשתתף בפאנל מיוחד שהתקיים כחלק מכנס של קהילת "נבחרת  החופש הכלכלי" המדהימה שעוד נדבר עליה רבות בהמשך. בפאנל הזה הצגנו את  הסיפור האישי שלנו ותיארנו את הדרך שעברנו ואת ההישגים שהשגנו מאז  הצטרפותנו לקהילה ועד היום. זה היה יום מאוד מרגש עבורנו ופשוט נדהמנו  ממספר התגובות הרבות והחמות שקיבלנו מהקהל. זו הייתה הפתעה נעימה וזה  הרגיש נפלא! הרגשנו שהצלחנו להעצים, להטעין אנשים באנרגיית החיים שלנו,  להעביר הלאה תדר של כח, של עוצמה פנימית, של תקווה, אמונה ומוטיבציה.  הרגשנו שהצלחנו לגעת באנשים ולהשפיע לטובה ואין תחושה נעימה יותר מזו  בעולם!

%d7%a4%d7%90%d7%a0%d7%9c-%d7%94%d7%a6%d7%9c%d7%97%d7%95%d7%aa

כמה  ימים אחרי הכנס עוד הסתובבנו  ב HIGH מטורף ואנרגיות נעימות זרמו אצלנו  בכל הגוף. זה היה חיזוק חיובי לכך שכנראה היה נחוץ על מנת להניע אותנו  להוציא את הבלוג מן המחשבה אל האור :)

בדרך  אל יישום רעיון הבלוג עלו בנו לא מעט פחדים וחששות שהובילו אותנו לחשוף  עוד כמה אמונות מגבילות, מקטינות ומחלישות שעיכבו אותנו. אבל עם זאת ואחרי  הכל - הנה זה קורה !

 

אז קצת על הבלוג:

החזון שלנו הוא לעורר את הרצון והתשוקה ולהניע כמה שיותר אנשים לצאת למסע חיים מדהים משלהם!

אנחנו  שואפים לעזור לכמה שיותר אנשים לקבל בטחון, אמונה, השראה ומוטיבציה  ולהתמסר לתהליך של התפתחות אישית ומודעות, להתחייב לתהליך של מחקר, גילוי  והגדרה מחדש של מי שאנחנו והדרך שבה אנחנו בוחרים לחיות :)

מבחינתנו זה פספוס אדיר להעביר חיים שלמים מבלי לעבור תהליך כזה. מבחינתנו זה חובה לכל בן אדם!

איך נעשה את זה?

פשוט נספר את הסיפור שלנו.

באמצעות  שיתוף מהדרך שלנו, שיתוף של מחשבות, רגשות, התלבטויות, שיתוף של האתגרים,  ההחלטות, הפעולות, הממצאים, התובנות, הלקחים וההמלצות באמצעות כל אלו אנחנו  מאמינים שכל אחד יוכל למצוא את הסיפור שלו בתוך הסיפור שלנו בדרך כזו או  אחרת ודבר זה יש בכוחו לעורר השראה ולהניע ליצירת שינוי אמיתי.

 photo-1455368109333-ebc686ad6c58

למה לנו ומה יוצא לנו מזה?

הרבה  אנשים שואלים אותנו - למה אתם מפרסמים בלוג? מה יוצא לכם מזה? בהחלט שאלות  חשובות שהיינו צריכים לשאול את עצמנו מעבר לתחושת הצורך שבוערת בנו. אז  כששאלנו את עצמנו את השאלות האלו גילינו ש:

גילינו שהתהליך  הזה, היציאה למסע חיים מדהים שכזה והגילוי הגדול שקיימת דרך אלטרנטיבית  ונפלאה לחיות זה גילוי אדיר בעיננו! זה כ"כ אדיר שפשוט עולה בנו הצורך  להעביר את זה הלאה. אתם מכירים את זה שמשהו טוב קורה לכם ואתם מתים לצעוק  את זה לעולם? אז כזה ואפילו מעבר לזה - זה מרגיש לנו כמו ייעוד. שליחות.

גילינו שאנחנו  מאמינים שככל שיותר אנשים יהיו קרובים לעצמם ויקחו אחריות מלאה על חייהם  העולם יהיה מקום נעים וטוב יותר. מזה הבנו שהבלוג יאפשר לנו להשמיע את  קולנו ובזאת להצטרף לגל ענק של אנשים שמעניקים השראה לצמיחה והתפתחות  ובמקביל גם מקבלים השראה כל הזמן מאחרים. להתעצם ולהעצים. ללמוד וללמד  וללמוד עוד רק מעצם הלימוד. הבנו שאנחנו רוצים להוביל דיעה בתחום ההתפתחות  והעצמה האישית. לעסוק בזה ממש באופן מקצועי. להעמיק את הידע ולהקדיש את  חיינו למחקר בתחום הכי חשוב בחיים - החיים עצמם!  וכמובן להכיר את החוקים  ואת הדרכים הנכונות לחיות אותם וזאת במטרה להשתכלל, להשתפר, לצמוח מעלה וגם  לשלוח שורשים למטה, לגדול ולהתקדם באופן מתמיד. אנו מאמינים כי התפתחות  אישית היא הדרך להשגת שלום עולמי כי כשאנחנו בשלום עם עצמנו זה מוביל אותנו  באופן אוטומטי לשלום עם הסביבה. כי ככה זה - מדבק ומתפשט.

גילינו שאנחנו  אנשים שאוהבים לעזור. מכירים את התחושה הממכרת הזו שיש בכל הגוף אחרי  שמגישים עזרה למישהו? אם כן, גם אתם שייכים לסוג האנשים שאוהבים לעזור :)  כשניסינו להבין מאין עולה הצורך הזה זה הזכיר לנו את הצורך שלנו כהורים  לעזור לילדנו ולמנוע מהם לעשות טעויות בדרך. כהורים אנחנו מרגישים צורך  גדול להעביר לילדנו את הידע וניסיון החיים שצברנו שיעזרו להם ויכוונו אותם  למקום הנכון ביותר עבורם בדרך הקצרה ביותר ועם מינימום פציעות. אז אותו  הצורך בדיוק עולה בנו גם לגבי אנשים אחרים. אם יש לנו ידע שיכול לעזור אז  למה לשמור אותו לעצמנו? ברור שלהעביר הלאה!

גילינו שזוהי  דרך נפלאה לתעד את הדרך שלנו ולשמור אותה למזכרת לנו לדורות הבאים שלנו  וגם להביט אחורה ולהיות גאים על כך שבחרנו לחיות את החיים במלוא העוצמה  והעונג!

גילינו שהכתיבה  עוזרת לסדר את המחשבות בראש ולהתמקד, לתכנן קדימה, לפתח עוד יותר את  המודעות, להגביר את הבטחון העצמי והערך עצמי שלנו, להתמיד ולפרוק מתחים  שמצטברים. סוג של תרפיה בכתיבה וגם לעודד אתכם לכתוב, גם לכתוב לעצמכם וגם  לשתף אחרים. זה כ"כ חשוב בעיננו!

גילינו שהבלוג יכול להביא להזדהות בקרב קוראים הנמצאים במצבים דומים וליצור מעגל תמיכה באמצעות תגובות ומסרים בינהם.

דברים נפלאים גילינו, לא?

אז על מה נדבר כאן?

מודעות,התפתחות  אישית, ייעוד והגשמה עצמית, אושר, אומץ, העצמה נשית, הורות מעצימה ומקרבת,  ילדים ומשפחה, זוגיות וגירושים, מדע ותודעה, מניעת מחלות באמצעות תכנות  מחדש של מחשבות, חופש כלכלי וכל נושא אחר ומעניין שיעלה על הפרק. אולי גם  בהשראתכם :)

 

מי קהל היעד של הבלוג?

הבלוג  מיועד לכל מי שמוכן לפעול לטובת השגת חיים טובים יותר בכל התחומים. לכל מי  שמוכן ללמוד ולחוות עוד. לכל מי שמוכן להסתכל על עצמו במראה ולפגוש את  האמת שלו. לכל מי שמרגיש החמצה. לכל מי שלא מרוצה מהחיים שלו. לכל מי שסקרן  ומעוניין לשמוע על דרך אלטרנטיבית ומדהימה לחיות את החיים. דרך שהיא שונה  בתכלית מהדרך שבה לימדו אותנו לחיות את החיים. דרך שבה אנחנו לוקחים אחריות  מלאה על עצמנו ועל החיים שלנו ובוחרים מעתה והלאה להיות היוצרים של תסריט  החיים שלנו.

בקיצור - לכל מי שמתחבר לתדר הזה :)

הערכים שאנחנו מאמינים בהם ורוצים להעביר הלאה:

אמונה  עצמית, קבלה עצמית, אהבה עצמית, בטחון וערך עצמי גבוהים, אחריות, סבלנות,  חופש בחירה, מצויינות, שאפתנות, מחקר ופיתוח של החיים, סקרנות, שפע,  יצירתיות, פשטות, הצלחה, בריאות, הנאה, אהבת חינם, פרגון, חברות, שלווה,  אושר, תרומה ועזרה לזולת, שיתוף, אותנטיות, הגשמה, תשוקה, התרגשות,  התלהבות, מנהיגות, רגישות והוקרה.

אז  אם התחברתם אלינו ולסיפור שלנו, אם הצלחנו לעורר את הסקרנות שלכם ואתם  מרגישים שבא לכם לשמוע עוד אנחנו מזמינים אתכם מכל הלב להירשם כמנויים  לבלוג שלנו, כך תוכלו לעקוב ולהתעדכן וגם לשתף אותנו ואת העולם בדרך שלכם  :)

באהבה,

טלי ואופיר

טלי ואופיר ליבנה